Eserleri

 
 

Gamzeli Gezegen

Kitap (2019)

Düşten gerçeğe, yer altından gökyüzüne, küçücük bir fidanın kuraklık mücadelesinden gezgin bir gezegenin maceralarına dek uzanan ve merakları gıdıklayan masalsı hikâyeler dizisi keşfedilmeyi bekliyor.

 
 
 

Modern Ozanlar

Belgesel (2019)

Orta Asya'nın bozkırlarında doğan ve asırlardır süregelen kadim bir gelenek, Amerika’nın gettolarında baskı ve zulmüne karşı feryada dönüşen bir başka kültüre ne kadar benzeyebilir?

 
 
 
 

Şiir Göçer

TV Programı (2018)

Sunuculuğunu Burak Çakır ve Muhammed Karabulut'un yapmakta olduğu ve Kanal Fırat'ta yayınlanan aylık kültür-edebiyat programı.

 
 
 

Tanrısal Düşler Görüyorum

Albüm (2017)

GSB'nin düzenlemiş olduğu "Bir Şiir Bir Nefes" yarışmasının birincisi Burak Çakır uzun bir aranın ardından yeni şiir albümü "Tanrısal Düşler Görüyorum" ile dinleyicisi ile buluşuyor. 

 
 

Milenyum Çıkmazı

Kitap (2016)

Hayattan, insanlardan ve hatta kendinden cadde cadde, sokak sokak kaçan insanların hikâyesi bir çıkmaz sokakta kesişiyor. Böylelikle gün yüzüne çıkıyor göstermeye korktuğumuz yüzümüz, yaralı yanımız. Burak Çakır bizim sırrımızı fısıldıyor bizlere, çocukluğumuzun masumiyetini, ilk sevmelerimizi, hüzünlerimizi ve tutarsızlarımızı hatırlatıyor. Aslında hepimizin bir şekilde bildiği bu çıkmaz sokakta duygu coğrafyamızın tasvirini yapıyor. Karanlıklarımıza bir meşale uzatıyor Milenyum Çıkmazı’ndan. 

 

Mahpushane Türküsü

Teatral Şiir Dinletisi (2016)

Mahpushane Türküsü bir taraftan on iki şairin on üç şiirini barındıran bir şiir dinletisi, diğer yandan doksanlı yıllarda mahkum olmuş insanların gündelik hayatını anlatan tek perdelik bir tiyatro oyunu.

 

SUZ

Kısa Film (2015)

Eşini kaybeden Mert'in ayrılık ile başa çıkma mücadelesini anlatan filmde yalnızlığın vücut bulmuş hali ile karşılaşıyoruz.

 

Bedahet

Albüm (2015)

Yazdığı şiirleri derleyen ve Seslendiren Burak Çakır "Bedahet" şiir albümünü dinleyicilerine sunuyor. Toplamda altı şiirden oluşan albüm aynı zamanda Çakır'ın ilk şiir albümü.

 

Harputtan Akan İlim

Belgesel (2016)

Fırat Üniversitesi'nin kırkıncı, Mühendislik Fakültesi'nin ellinci kuruluş yıl dönümüne özel hazırlanan oniki bölümlük "Harputtan Akan İlim" belgeseli Burak Çakır'ın sesi ile hayat buluyor.

 

Altın Kapı

Radyo Belgeseli (2016)

Harput'tan Amerika'ya göç eden/ettirilen Harputluların hayatını anlatan "Altın Kapı" belgeseli aynı zamanda "Nerden Gittim İstanbul'a" türküsünün geçmişine mercek tutan bir radyo belgeseli. Ondört dakikalık belgeselin seslendirmen koltuğunda ise Burak Çakır oturuyor.

 

Beyaz Perde

TV Programı (2015) 

Seslendirmesini Burak Çakır'ın üstlendiği ve Fırat TV ekranlarında gösterilen "Beyaz Perde" programında vizyona giren filmler, oyuncuları ve yönetmenleri hakkında detaylı bilgiler alabilir, öneri filmlerle film dünyanızı geliştirebilirsiniz.